Jaki jest cel badania klinicznego?

Badania kliniczne to studia naukowe, których celem jest ustalenie bezpieczeństwa, działania i/lub skuteczności wyrobów oraz procedur medycznych. Przeczytaj więcej na temat badania REDUCE LAP-HF II na stronie www.clinicaltrials.gov.

Czym jest urządzenie IASD® System II?

Urządzenie IASD System II jest minimalnie inwazyjnym wyrobem medycznym, którego zadaniem jest zmniejszenie objawów i poprawa jakości życia przez ograniczenie duszności i uczucia zmęczenia.

Jak jest umieszczane urządzenie IASD System II?

Urządzenie IASD System II jest umieszczane przez kardiologa interwencyjnego podczas standardowego zabiegu o minimalnym poziomie inwazyjności. Cewnik stosowany podczas zabiegu służy do utworzenia bardzo małego otworu w ścianie serca między lewym i prawym przedsionkiem, umożliwiającego umieszczenie implantu. W otworze następnie umieszczany jest implant, który pozostanie otwarty wraz z upływem czasu i umożliwia przepływ z lewej strony (wysokie ciśnienie) do prawej strony (niższe ciśnienie), obniżając tym samym ciśnienie w lewym przedsionku, odpowiadające za objawy niewydolności serca.

Kto może wziąć udział w badaniu?

Kandydatem do udziału w badaniu może być osoba w wieku co najmniej 40 lat, u której występują objawy przewlekłej niewydolności serca i która spełnia kryteria udziału w badaniu.

Jaka firma jest sponsorem badania?

Sponsorem badania klinicznego jest firma Corvia Medical, Inc., amerykański producent wyrobów medycznych z misją zrewolucjonizowania leczenia niewydolności serca dzięki stosowaniu najwyższej klasy strukturalnych wyrobów medycznych do terapii serca. W celu uzyskania dalszych informacji odwiedź stronę www.corviamedical.com.